Nová česká 3D tiskárna Digibro 3D SkeletonX z kvalitních materiálů a komponent určená především pro průmyslové použití. Vhodná pro rapid prototyping, sériovou výrobu i pro domácí tisky.

Již v základu je tiskárna vybavena 2 nezávislými hlavami s vysokoteplotními hotendy pro tisk teplotou až 500°C.

 

Rychlejší než toolchange a spolehlivější než multimateriál - IDEX - 2 nezávislé extrudery

Tiskárna SkeletonX je již v základu vybavena 2 nezávislými extrudery. Můžete tak tisknout 2 barvami, 2 materiály, s vodou ředitelnými podporami najednou bez nutnost výměny filamentů během tisku. Tiskárnu lze také provozovat v řežimu duplikace a zrcadlení.

 

Tisková plocha 500x500x600mm

S postupem času a trhu již zahlceném 3D tiskárnami dnes běžného rozměru, jsme věděli, že je nutné jít dál - tisknout větší rozměry a proto je tu SkeletonX s velkou tiskovou plochou 500x500x600mm!

 

Robustní ohýbaný a svařený rám s velkou torzní tuhostí a stabilitou

Naše tiskárny jsou navržené pro dosažení co nejvyšší kvality tisku. Zdvojený pohon osy Y zlepšuje stabilitu a opakovatelnost pohybů. Platforma stojí na robustním ohýbaném a svařeném rámu, který nabízí nepřeberné možnosti dalšího vylepšování a rozšiřování funkcionality (laser, CNC).

Osy Z jsou osazené 20mm vodícími tyčemi a 16mm trapézovými šrouby. Toto řešení se osvědčilo přesnějším vedením především oproti lineárnímu vedení levnějších provedení. Osa Z je pro náročné v rámu připravená pro případnou výměnu vodících tyčí za podepřené vodící tyče, případně lineární vedení.

Na osách X jsou osazené 12mm karbonové tyče. Osy Y jsou osazené 12mm vodící tyče. Při našich náročných testech se tyto tyče ukázaly jako dostatečně pevné a nebylo nutné použít větší průměr. I osy X a Y jsou pro náročné v rámu připravené pro případnou výměnu vodících tyčí za podepřené vodící tyče, případně lineární pohony.

 

SkeletonX má tři nezávisle řízené osy Z

Díky tomu je možné fyzicky vyrovnat podložku a tím minimalizovat artefakty vznikající na výtiscích při mesh bed leveling procesu. 3 motory NEMA 23 zaručí, že se i tisky s vyšší váhou pohybují lineárně v celé výšce.

 

RAPTOR hotend

Jsme potěšeni, že díky spolupráci se společností Protoprint, výrobcem hotendů RAPTOR, můžeme tyto hotendy osazovat již do základní sestavy naší tiskárny. Tím jsme posunuli kvalitu tisku na úplně jiný level a Vám, našim stávajícím i budoucím zákazníkům umožnili tisknout i z prémiových materiálů bez dalších příplatků a upgradů. Jediným upgradem pro další vylepšení tisku stabilizací teploty v tiskárně je zaboxování tiskárny a vodou chlazený hotend.

 

RAPTOR tryska

Tato tryska je vyměnitelná či náhradní pro hotendy RAPTOR. Jedná se o naprosto přesnou a precizní trysku vyrobenou z mědi, která je následně opatřena speciálními povrchovými úpravami pro dosažení maximální kvality. Jako závěrečný výrobní krok dochází na trysku k integraci trubičky s ultratenkou tloušťkou stěny a sekundárního chladícího dílu. Jedná se o unikátní konstrukci trysek RAPTOR chráněné patentem.

Měděné trysky jsou po výrobě pečlivě zkontrolovány a odvezeny na další zpracování formou průmyslové niklovací lázně, kde jsou uzavřeny póry materiálu. Jako finální krok je ve speciálním prostředí nanášen DLC povlak který zaručuje perfektní kluznost, snadnou údržbu a prodlužuje životnost komponenty.

Výrobní proces je od počátku do konce prováděn v ČR a jeho každá fáze probíhá v odlišném výrobním či průmyslovém závodě z důvodu složitosti procesů a aplikací povrchů. Výsledkem je prvotřídní kvalita.


Konec úniku materiálu, speciální povrch

Unikátní tryska s integrovaným heat breakem

Celá tryska se skládá z měděné části (samotná tryska), velmi tenké trubice ze slitiny nerezové oceli o tloušťce ~ 0,15 mm (jako tepelný most) a skvěle tepelně vodivého hliníku. Tato kombinace významně (více než 3x než typické závitové heatbreaky) omezuje tepelné přenosy na chladič a zároveň brání úniku materiálu. Patent pending!

Povrchový povlak zaručuje skvělou odolnost otěru a výbornou kluznost. Melt zóna je jeden souvislý celek s délkou 13,5 mm!

 
Významné snížení času údržby a bezpečnost

Superrychlá a snadná údržba. Za studena.

Údržba nikdy nebyla jednodušší! Nyní můžete trysku snadno vyjmout bez předehřátí celého Hotendu! Výměna během několika sekund při pokojové teplotě bez rizika popálení.

Rozpuštěné a zapečené zbytky materiálu na trysce díky kluznému povlaku během několika sekund odstraníte. Snadné, rychlé a bezpečné.

 

Auto bed leveling

Tiskárna SkeletonX je vybavena indukčním senzorem PINDA pro zarovnání tiskové podložky a díky nezávislým osám Z provádí skutečné srovnání bedu do roviny.

 

Automatická kalibrace zákmitů os X a Y

Pomocí vestavěného akcelerometru si tiskárna sama změří frekvence zákmitů os X a Y a podle toho upraví nastavení pro eliminaci artefaktů vznikajících vibracemi.

 

Odnímatelný magnetický tiskový plát s PEI povrchem

Díky odnímatelnému magnetickému tiskovému plátu s PEI povrchem snadno sundáte i výtisk větších rozměrů bez použití špachtle. Výhodou je, že se nepoškozuje ani tiskový plát, ani výtisk.

Jedna strana tiskového plátu je hladká, druhá strana je zrnitá.

 

Výhřev tiskové plochy 1500W

Tisková podložka má výhřev o maximálním příkonu 1500W. Díky tomu se takto velká plocha prohřeje dostatečně rychle i na 120°C pro tisk ASA, NYLON a udržení vyšší teploty není v běžných podmínkách problém ani v nezakrytované verzi. První verze měly výhřev 24V a v případě potřeby většího topného výkonu, můžete zakoupit upgrade na 230V výhřev tiskové podložky.

 

Emergency stop tlačítko

Pro ovládání napájení, případně pro případ nutnosti odpojení napájení tiskárny jsme SkeletonX vybavili emergency stop tlačítkem.

 

Zakrytování tiskárny

Pro zvýšení teplotní stability při tisku můžete tiskárnu zakrytovat, poté lze, bez obav o snížení kvality výtisku nebo jeho poškození vlivem průvanu, tisknout z materiálů ABS, ASA, NYLON.

Zakrytování lze objednat přímo s tiskárnou, nebo dokoupit samostatně.

 

 

Tisk z USB a ze sítě

SD karty jsou zkrátka přežitek a proto tiskne SkeletonX ze souborů nahraných přes webový prohlížeč nebo z USB flash disku. Již žádné složité náhrávání gcode souborů nebo závislost na PC.

 

Wifi - ovládání a monitorování ze sítě

Díky wifi připojení můžete tiskárnu ovládat a monitorovat z PC nebo mobilního telefonu

 

32bit řídící deska s drivery TMC5160

Díky této kombinaci jsou krokové motory precizně řízené pro dosažení nejvyšší možné kvality tisku.

 

Open source FW Klipper

SkeletonX běží na open source FW Klipper - díky tomu můžete provádět upgrady a změny svépomocí, nejste odkázáni jen na naše produkty a vylepšení. Konfigurační soubor je dostupný z PC i z mobilního telefonu, jakékoliv potřebné změny jsou provedené během pár okamžiků bez složité kompilace a přehrávání firmware tiskárny.

 

Tiskárna SkeletonX je dostupná jako kompletní sestavená a odzkoušená tiskárna.

Oba extrudery jsou osazené tryskami 0,6mm (pokud máte zájem o 0,4mm nebo kombinaci 0,4mm a 0,6mm, uveďte to, prosím, do poznámky k objednávce).

 

Průměrný příkon tiskárny při tisku:

PLA 320W (60°C podložka)
PET 430W (80°C podložka)

 

Součástí dodávky je:

kompletně sestavená a odzkoušená 3D tiskárna
magnetický tiskový plát s PEI povrchem (jedna strana hladká, druhá zrnitá)
napájecí kabel 3m
1x 2,3kg filamentu PLA nebo PETG

 

Volitelné příslušenství:

tablet Samsung
náhradní trysky 0,4mm, 0,6mm a 0,8mm (dostupné cca v srpnu)
magnetický tiskový plát s PEI povrchem (jedna strana hladká, druhá zrnitá)
zakrytování tiskárny
vodní chlazení hotendu

 

Přehled produktů

Digibro 3D SkeletonX

nezakrytovaná verze se vzduchovým chlazením

Digibro 3D SkeletonX

zakrytovaná verze se vzduchovým chlazením

Digibro 3D SkeletonX

zakrytovaná verze s vodním chlazením

     
159.990 Kč bez DPH 189.990 Kč bez DPH 219.990 Kč bez DPH
     

Digibro 3D SkeletonX

zakrytování tiskárny

Digibro 3D SkeletonX

PEI magnetický tiskový plát

Digibro 3D SkeletonX

RAPTOR tryska 2x 0.4mm

32.990 Kč bez DPH 4.990 Kč bez DPH 1.990 Kč bez DPH
     

Digibro 3D SkeletonX

RAPTOR tryska 2x 0.6mm

Digibro 3D SkeletonX

RAPTOR tryska 2x 0.8mm

Digibro 3D SkeletonX

upgrade na 230V výhřev podložky

1.990 Kč bez DPH 1.990 Kč bez DPH 9.990 Kč bez DPH
     

 

 

 
 

Aktuální dodací lhůta je cca 9-10 týdnů, proto s objednávkou neváhejte - čím dřív objednáte, tím dřív tisknete.

Pokud máte zájem o osobní prohlídku tiskárny nebo chcete vidět jak tiskne, pro domluvení termínu nás kontaktujte nejlépe telefonicky.

 

Tiskárnu je možné vyzvednout u nás, vč. zaškolení obsluhy nebo doručit k Vám. V rámci ČR a SR vozí náš technik vč. prvotní instalace a zaškolení obsluhy, v rámci EU a celého světa zasíláme přepravními službami.

 

Pro objednání tiskárny nebo příslušenství nás kontaktujte na tel. +420605190113 nebo na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Dne 18.7.2021 jsme se zúčastnili Maker Faire Chemnitz, kde jste mohli naživo naší tiskárnu vidět a vyzkoušet. Jako novinka zde byla i boxovaná verze. Děkujeme za návštěvu!

 

 

 

Ve dnech 12.-13.6.2021 jsme se zúčastnili Maker Faire v Plzni, kde jste mohli naživo naší tiskárnu vidět a vyzkoušet. Děkujeme za návštěvu!

 

Zde fotky tisku - materiál PET a vodou rozpustné podpory BVOH