SERVIS 3D TISKÁREN

Máte problém s 3D tiskárnou a potřebujete okamžitý servis? Sháníte profesionální údržbu a vyčištění? Máte výrobu závislou na 3D tisku a potřebujete partnera na údržbu a opravy Vaší farmy?
Dejte nám vědět!
 
Provádíme kompletní servis 3D tiskáren od různých výrobců pro firmy i jednotlivce. Specializujeme se především na domácí tiskárny typu Průša, Creality, Anycubic, Anet a další, ale dokážeme opravit velké množství různých 3D tiskáren a to jak FDM tak SLA, které jsou na trhu.

Většinu běžných dílů držíme skladem, tudíž dokážeme spoustu závad odstranit v krátkém čase či dokonce na počkání
 
 

 
 
NEJČASTĚJI ŘEŠENÉ ZÁVADY:
 

Ucpaný extruder:

Filament nejde vysunout, ani zasunout. Předehřátí nepomáhá. Je potřeba rozebrat extruder, případně vyměnit teflonovou trubičku, protože došlo k jejímu přehřátí a spojení/slepení s filamentem. U modelů s bowdenovým vedením se dá zpravidla trubička o potřebný kousek zkrátit. U tiskáren s přímou extruzí (přítlačný motor je součástí tiskové hlavy) je většinou potřeba výměna trubičky.

 

Blob:

Model se utrhne při tisku z podložky a nabalí se na trysku. Při delším tisku je výsledkem koule plastu, ve které je zatavený extruder a  jeho příslušenství. Pokud jste v takové situaci, v 90% případů se dá zachránit mnoho komponent. Nepokoušejte se cokoliv rozebrat   "za  studena" a dejte nám vědět! Větráky, BL/3D touch sensory a jiné plastové komponenty jsou ale většinou ztraceny.

 

Shořela mi deska:

Něco se stalo a shořela základní deska. Pokud se na výměnu necítíte, můžete to nechat na nás. Ať už se rozhodnete pro originální desku, nebo nějakou alternativu, dokážeme poradit a případně i postavit marlin na míru Vaší tiskárny, přidat senzor podložky a tak podobně. To už se ale týká více sekce upgrade tiskáren

 

Vrže to, drnčí to, dělá to zuby:

I Průša potřebuje občas vyměnit nějaké ložisko, vodící tyč, nebo motor. V-sloty čínských výrobců zase trpí na rychlé opotřebení a je nutné občas vyměnit plastová pojezdová kolečka, která nasedají na hliníkové profily, protože v nich časem vznikly hluboké rýhy a začala poskakovat. Uděláme Vám kompletní generálku pojezdových systémů a doporučíme nejlepší způsob údržby.

 

Teplotní chyby:

Chyba předehřevu bedu nebo trysky, ztráta teploty extruderu během tisku a jiné radosti jsou poměrně běžnou záležitostí. Uděláme  analýzu a dáme Vám vědět, co je potřeba opravit, případně vyměnit. Může jít o ztrátu výkonu topného tělesa, poruchu teplotního čidla,  nebo třeba poškození přívodních kabelů 

 

Špatně to tiskne:

Široká disciplína od řídkého výtisku po vynechání stále stejných, nebo pokaždé jiných vrstev. Společný znak je, že je model parametricky přesný, ale něco se děje s extruzí. Pokud jste vyměnili trysku i filament a problémy nepřestaly, ozvěte se a podíváme se na to.

 

Nepodařená stavba: 

Pořídili jste stavebnici a i přes hodiny investovaného času se Vám nedaří tiskárnu zprovoznit? Zasekli jste se na mrtvém bodě a nevíte jak dál? Máme bohaté zkušenosti s velkou spoustou tiskáren různých výrobců a určitě Vám dokážeme pomoci. Občas stačí naťuknout a navést na správnou cestu po telefonu, někdy je potřeba rozebrat i velký kus již postavené tiskárny a znovu sestavit

 

Nedokončený upgrade:

Zakoupili jste novou řídící desku a podle návodu upgradovali tiskárnu a nepodařilo se vám to rozchodit? Motory se točí na druhou stranu, nehlásí se endstop, nebo se senzor podložky snaží změřit výšku na místě, kde nemá? Nepalte dál svůj čas a nechte to na nás. Doladění Vaší verze Marlinu, nebo jeho postavení z nejnovější dostupné verze, ladění offsetů a všemožné jiné úpravy jsou u nás na denním pořádku

 

Ať již máte jakýkoliv problém s 3D tiskárnou kontaktujte nás na telefonu: +420 605 700 424