• Česká průmyslová 3D tiskárna
  z kvalitních materiálů a komponent
 • Velká tisková plocha
  500x500x600mm
 • Vysokoteplotní extrudéry RAPTOR
  pro tisk teplotou až 500°C
 • Vyvinutá pro rapid prototyping
  i sériovou výrobu
  Pomůžeme se spuštěním i Vaší výroby

Vítejte na stránkách Digibro 3D solutions

Jsme český výrobce 3D tiskáren

Digibro 3D SkeletonX je česká 3D tiskárna z kvalitních materiálů a komponent určená především pro průmyslové použití. Je přímo vyvinutá pro rapid prototyping i sériovou výrobu.

Již v základu je tiskárna vybavena 2 nezávislými hlavami s vysokoteplotními hotendy pro tisk teplotou až 500°C.

Rychlejší než toolchange a spolehlivější než multimateriál - IDEX - 2 nezávislé extrudery

Tiskárna SkeletonX je již v základu vybavena 2 nezávislými extrudery. Můžete tak tisknout 2 barvami, 2 materiály, s vodou ředitelnými podporami najednou bez nutnosti výměny filamentů během tisku. Tiskárnu lze také provozovat v řežimu duplikace a zrcadlení.

Tisková plocha 500x500x600mm

S postupem času a trhu již zahlceném 3D tiskárnami dnes běžného rozměru, jsme věděli, že je nutné jít dál - tisknout větší rozměry a proto je tu SkeletonX s velkou tiskovou plochou 500x500x600mm!

Robustní ohýbaný a svařený rám s velkou torzní tuhostí a stabilitou

Naše tiskárny jsou navržené pro dosažení co nejvyšší kvality tisku. Zdvojený pohon osy Y zlepšuje stabilitu a opakovatelnost pohybů. Platforma stojí na robustním ohýbaném a svařeném rámu, který nabízí nepřeberné možnosti dalšího vylepšování a rozšiřování funkcionality (laser, CNC).

Osy Z jsou osazené 20mm vodícími tyčemi a 16mm trapézovými šrouby. Toto řešení se osvědčilo přesnějším vedením především oproti lineárnímu vedení levnějších provedení. Osa Z je pro náročné v rámu připravená pro případnou výměnu vodících tyčí za podepřené vodící tyče, případně lineární vedení.

Na ose X je karbonovým profilem podepřené lineární vedení. Osy Y jsou osazené 12mm vodící tyče. Při našich náročných testech se tyto tyče ukázaly jako dostatečně pevné a nebylo nutné použít větší průměr. I osy X a Y jsou pro náročné v rámu připravené pro případnou výměnu vodících tyčí za podepřené vodící tyče, případně lineární pohony.

Osa X z karbonu

SkeletonX má tři nezávisle řízené osy Z

Díky tomu je možné fyzicky vyrovnat podložku a tím minimalizovat artefakty vznikající na výtiscích při mesh bed leveling procesu. 3 motory NEMA 23 zaručí, že se i tisky s vyšší váhou pohybují lineárně v celé výšce.

RAPTOR hotend

Hotend Protoprint RAPTOR

Jsme potěšeni, že díky spolupráci se společností Protoprint, výrobcem hotendů RAPTOR, můžeme tyto hotendy osazovat již do základní sestavy naší tiskárny. Tím jsme posunuli kvalitu tisku na úplně jiný level a Vám, našim stávajícím i budoucím zákazníkům umožnili tisknout i z prémiových materiálů bez dalších příplatků a upgradů. Jediným upgradem pro další vylepšení tisku stabilizací teploty v tiskárně je zaboxování tiskárny a vodou chlazený hotend.

RAPTOR tryska

Tryska Protoprint RAPTOR

Tato tryska je vyměnitelná či náhradní pro hotendy RAPTOR. Jedná se o naprosto přesnou a precizní trysku vyrobenou z mědi, která je následně opatřena speciálními povrchovými úpravami pro dosažení maximální kvality. Jako závěrečný výrobní krok dochází na trysku k integraci trubičky s ultratenkou tloušťkou stěny a sekundárního chladícího dílu. Jedná se o unikátní konstrukci trysek RAPTOR chráněné patentem.

Měděné trysky jsou po výrobě pečlivě zkontrolovány a odvezeny na další zpracování formou průmyslové niklovací lázně, kde jsou uzavřeny póry materiálu. Jako finální krok je ve speciálním prostředí nanášen DLC povlak který zaručuje perfektní kluznost, snadnou údržbu a prodlužuje životnost komponenty.

Výrobní proces je od počátku do konce prováděn v ČR a jeho každá fáze probíhá v odlišném výrobním či průmyslovém závodě z důvodu složitosti procesů a aplikací povrchů. Výsledkem je prvotřídní kvalita.

Unikátní tryska s integrovaným heat breakem.

Tryska Protoprint RAPTOR

Celá tryska se skládá z měděné části (samotná tryska), velmi tenké trubice ze slitiny nerezové oceli o tloušťce ~ 0,15 mm (jako tepelný most) a skvěle tepelně vodivého hliníku. Tato kombinace významně (více než 3x než typické závitové heatbreaky) omezuje tepelné přenosy na chladič a zároveň brání úniku materiálu. Patent pending!

Povrchový povlak zaručuje skvělou odolnost otěru a výbornou kluznost. Melt zóna je jeden souvislý celek s délkou 13,5 mm!

Superrychlá a snadná údržba. Za studena.

Tryska Protoprint RAPTOR

Údržba nikdy nebyla jednodušší! Nyní můžete trysku snadno vyjmout bez předehřátí celého Hotendu! Výměna během několika sekund při pokojové teplotě bez rizika popálení.

Rozpuštěné a zapečené zbytky materiálu na trysce díky kluznému povlaku během několika sekund odstraníte. Snadné, rychlé a bezpečné.

Auto bed leveling

Tiskárna SkeletonX je vybavena indukčním senzorem PINDA pro zarovnání tiskové podložky a díky nezávislým osám Z provádí skutečné srovnání bedu do roviny.

Odnímatelný magnetický tiskový plát s PEI povrchem

Díky odnímatelnému magnetickému tiskovému plátu s PEI povrchem snadno sundáte i výtisk větších rozměrů bez použití špachtle. Výhodou je, že se nepoškozuje ani tiskový plát, ani výtisk.

Jedna strana tiskového plátu je hladká, druhá strana je zrnitá.

Magnetický tiskový plát 500x500

Výhřev tiskové plochy 1500W

Tisková podložka má výhřev o maximálním příkonu 1500W. Díky tomu se takto velká plocha prohřeje dostatečně rychle i na 120°C pro tisk ASA, NYLON a udržení vyšší teploty není v běžných podmínkách problém ani v nezakrytované verzi. První verze měly výhřev 24V a v případě potřeby většího topného výkonu, můžete zakoupit upgrade na 230V výhřev tiskové podložky.

Emergency stop tlačítko

Pro ovládání napájení, případně pro případ nutnosti odpojení napájení tiskárny jsme SkeletonX vybavili emergency stop tlačítkem.

Zakrytování tiskárny

Pro zvýšení teplotní stability při tisku můžete tiskárnu zakrytovat, poté lze, bez obav o snížení kvality výtisku nebo jeho poškození vlivem průvanu, tisknout z materiálů ABS, ASA, NYLON.

Zakrytování lze objednat přímo s tiskárnou, nebo dokoupit samostatně.

Digibro 3D SkeletonX zakrytování

Tisk z USB a ze sítě

SD karty jsou zkrátka přežitek a proto tiskne SkeletonX ze souborů nahraných přes webový prohlížeč nebo z USB flash disku. Již žádné složité náhrávání gcode souborů nebo závislost na PC.

Digibro 3D SkeletonX Klipper tablet

Wifi - ovládání a monitorování ze sítě

Díky wifi připojení můžete tiskárnu ovládat a monitorovat z PC nebo mobilního telefonu.

32bit řídící deska s drivery TMC5160

Díky této kombinaci jsou krokové motory precizně řízené pro dosažení nejvyšší možné kvality tisku.

Open source FW Klipper

SkeletonX běží na open source FW Klipper - díky tomu můžete provádět upgrady a změny svépomocí, nejste odkázáni jen na naše produkty a vylepšení. Konfigurační soubor je dostupný z PC i z mobilního telefonu, jakékoliv potřebné změny jsou provedené během pár okamžiků bez složité kompilace a přehrávání firmware tiskárny.

Tiskárna SkeletonX je dostupná jako kompletní sestavená a odzkoušená tiskárna.

Oba extrudery jsou osazené tryskami 0,6mm (pokud máte zájem o 0,4mm nebo kombinaci 0,4mm a 0,6mm, uveďte to, prosím, do poznámky k objednávce).

Součástí dodávky je:

kompletně sestavená a odzkoušená 3D tiskárna
magnetický tiskový plát s PEI povrchem (jedna strana hladká, druhá zrnitá)
napájecí kabel
1x 2,3kg filamentu PLA nebo PETG
dokumentace k tiskárně, podklady pro revizi

Volitelné příslušenství:

tablet
náhradní trysky 0,4mm, 0,6mm a 0,8mm
magnetický tiskový plát s PEI povrchem (jedna strana hladká, druhá zrnitá)
zakrytování tiskárny
vodní chlazení hotendů

Aktuální dodací lhůta je cca 11-13 týdnů, proto s objednávkou neváhejte - čím dřív objednáte, tím dřív tisknete.

Pokud máte zájem o osobní prohlídku tiskárny nebo chcete vidět jak tiskne, pro domluvení termínu nás kontaktujte nejlépe telefonicky.

Tiskárnu je možné vyzvednout u nás, vč. zaškolení obsluhy nebo doručit k Vám. V rámci ČR a SR vozí náš technik vč. prvotní instalace a zaškolení obsluhy, v rámci EU a celého světa zasíláme přepravními službami.

Pro objednání tiskárny nebo příslušenství nás kontaktujte na tel. +420605190113 nebo na e-mail obchod(at)digibro.cz .

SkeletonX - další úroveň 3D tisku větší rychlejší dvě nezávislé tiskové hlavy více možností ... slovo 3D tisk dostává nový význam

CE approved

Proč právě naší tiskárnu? Zde máte několik důvodů

1) Velký tiskový prostor 500x500x600mm

2) Multi materiál

3) IDEX - dvě nezávislé tiskové hlavy

4) Vysokoteplotní české extrudéry RAPTOR

5) Odnímatelný magnetický tiskový plát s PEI povrchem

6) Robustní ohýbaný a svařený rám s velkou torzní tuhostí a stabilitou

7) Výhřev tiskové plochy 1500W

8) Emergency stop tlačítko

9) Tisk z USB a ze sítě